Advendikontsert “Immaanuel”

Advendikontsert Immaanuel toimub pühapäeval,
10. detsember 2023 kell 17:00 EELK Jõelähtme kirikus.

Üles astuvad kammerkoor Credo, ansambel Redel Ruudus ja solistid. Dirigent Anna Mazurtšak. Piletiostuga annad omapoolse panuse väga erilise Jõelähtme kiriku orelifondi. Sooduspiletid 8/15 eur saadaval eelmüügist: https://gateme.com/event/99162/ Täishinnaga piletid 10/20 eur saadaval enne kontserti kohapeal.

Kontsertkava “Immaanuel” on pühendatud terve maailma lunastajale Jeesusele. See sisaldab värskelt kõlavaid hümne, igavikulisi eesti- ja heebreakeelseid rahvalaule, omaloomingut ning Sibeliuse ja Shemeri palasid.

Ansambli Redel Ruudus koostöö kammerkooriga Credo Anna Mazurtšaki juhatusel algas sügisel 2022 kui valmistuti ühiseks kontserdiks Tallinna Metodisti kirikus. Koostöö oli inspireeriv ja nii tekkis edasise musitseerimise idee.Redel Ruudus on eriline jazz-folk trio eesti muusikamaastikul. Ansambli pōhipillideks on vibrafon ja marimba, mille seob üheks tervikuks lauluhääl.
Laulja ja kitarrimängija Mirjam Kivisild toob oma kauni vokaali ja suurepärase diktsiooniga laulude sisu ühtaegu jõuliselt ja õrnalt esile. Ansambli juht Aleksandra Kremenetski mängib vibrafoni, trumme, perkussiooni ja on suurelt osalt trio muusikalise materjali arranžeerija ja komponeerija. Pianist ja löökpillimängija Valeria Jagudina musitseerib marimbal ning lisab erinevaid värve ka teiste pillidega. Ansambel Redel Ruudus on andnud välja kaks albumit “Maa ja Taevas” (2016) ning “Immaanuel” (2022).

Kammerkoor Credo (vahepeal tuntud ka kui Credo-Allika kammerkoor) loodi aastal 1992 Tallinna metodisti kiriku juurde. 2006. aastal ühinesid Tallinna metodisti koguduse kammerkoor Credo ning Allika baptistikoguduse kammerkoor üheks, kui 2 koori lindistasid ühise CD-plaadi “Süda usub valgust”, millel kõlas eesti vaimulik koorimuusika. Kuna aastate jooksul on aga kooriga liitunud väga erinevate konfessioonide ja koguduste liikmeid, otsustas koor naasta tagasi oma algupärase nime Credo juurde, kuna see väljendab kõige ühesemalt ühiseid püüdlusi ja nimega ei määratleta end enam vaid 2 koguduse koorina. Läbi aastate on kollektiivi eesmärk olnud ergastada ja rikastada muusikamaastikku, hoides järjepidevalt elus ning tellides heliloojatelt juurde uut ja hinge kosutavat vaimulikku koorimuusikat. Alates 2017. aastast on koori dirigent Anna Mazurtšak.

Kohtumiseni juba saabuvatel jõuludel Jõelähtme kirikus!